Dan Bilzerian Kızı nasıl olunur?

Güç, para, şan, şöhret, kızlar ve arabalarla dolu bir hayat… Onun parıltılı hayatını gören bütün erkekler Dan Bilzerian‘ın yerinde olmak istiyor.

Ama bir erkek bunlara dalıp giderken yaklaşan tehlike büyük:

Kendisi Dan Bilzerian olmak isterken, ya sevdiği kız da Dan Bilzerian’ın yanındaki kızlardan biri olmak isterse?

Mensa meeting

A photo posted by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

Öyle ya, Bilzerian hangi arabaya, tekneye, uçağa biniyor, ne yiyip içiyorsa aynısından yanındaki kızlar da faydalanıyor.

Dolayısıyla bu hayat güzelse, “Bilzerian Kızı” olmak aynı güzel hayata ulaşmak için oldukça pratik bir çözüm.

Tabii ki bedelini ödemeye razı olanlara.

***

Los Angeles’ta ikamet eden Dan Bilzerian, endişelenmek için fazla uzak bir tehdit olabilir. Peki ya bizimle dip dibe yaşayan, okuldaki, ortamlardaki, arkadaş çevrelerindeki yerel Bilzerian’lar?

Evet, esas tehlike burada, yanıbaşımızdadır.

Eğlenceli hayatlarıyla kızlar için bir çekim alanı oluşturan yerel Bilzerian’lar üstüne üstlük kızları kullanıp bir kenara atmakla ünlüdür.

Karşılığında ise kızlara popüler bir tiple geçmiş bir iki hafta, onun da popüler bir kız olduğu imajına az biraz katkı, bir kaç güzel mekanda geçen bir kaç eğlenceli zaman, varsa güzel bir arabayla ya da motorla yapılan bir kaç cadde gezintisi verirler.

Birlikteyken Face’e, Twitter’a, Whatsapp gruplarına yüklenen bir kaç resim ise, işi raconuna uygun yapmak için özellikle gereklidir.

Yerel Bilzerian’lar, bir kızdan gerçekten hoşlanan bir erkek için gerçek bir tehlikedir.

***

Aşık bir erkek, aşık olduğu kız için her şeyi yapmaya hazırdır. Sadece onu düşünür. Ona bir zarar gelmesin ister.

O böyle hissederken, sevdiği kızın bir yerel Bilzerian’ın bir kaç günlüğüne takıldığı kız konumuna düşmesi, erkeğin başına gelebilecek en yıkıcı olaylardandır.

Bir süre Instagram, Twitter ve Facebook’ta onu stalk’ladıktan sonra iyice harap olur. Hayata küsmek, bütün kız milletinden intikam almak ve de kendini bilgisayar oyunlarına vermek arasında gidip gelir.

Sorulduğu zaman, “bana ne, ne yaparsa yapsın, umrumda değil” diye cool bir görüntü veren erkeğin içinde o anda fırtınalar eser.

***

O kıza büyük değer veren erkek, bu değerli varlığın kendini nasıl böyle değersizleştirdiğini anlayamaz.

Halbuki, bir anlamda, bunu kendi elleriyle yapmıştır.

Ve her şey, Twitter’da, Instagram’da Bilzerian’ı takip etmesiyle başlamıştır.

***

Sevdiği kızı, “ne olursa olsun eğlenceli” bir hayattan geri tutabilen en önemli şey “normallik hissi”dir.

Her insan normal olanı yapmaya çalışır. İnsanoğlunu bu kadar başarılı kılan şeylerden biridir bu. Daha önce denenmişi yapmaktır. Çevresinin düşüncelerine önem vermektir. Neden olduğunu o an kavrayamasa bile, kendinden öncekilere güvenmektir.

Normallik, kulağa hoş gelmese de çok işe yarıyor. Ama ya anormal olan normal kabul edilirse?

***

Bir erkek Dan Bilzerian’ı her takip edişte, Instagram resimlerini her beğenmede, Bilzerian hayatını her arzulamasında, onun gibi olmaya her çalışmasında farkında olmadan anormali biraz daha normalleştirmiş olur.

Hayatın eğlenceden ibaret olduğu, zenginlik için her şeyin yapılması gerektiği, kadınların sadece eğlence malzemesi olduğu, her şeyin milyonlarca insana teşhir edildiği bu yaşamı her fav’lamada bu erkek kendi elleriyle bu hayatı ulaşılacak bir hedef olarak işaret etmiş olur.

Onu işaret ederken, sevdiği kızın da aynı yere bakacağını ve bu gitgide “normalleşen” hayatlara çok daha kolay, çok daha hızlı varabileceğini hiç hesap etmemiştir.

Bilzerian hayranı bu erkek, kendi kalbine bıçağı kendi elleriyle saplamıştır.